Hakkımızda

Ares Antik Müzayede değerli ve seçkin eserleri sanatseverlere sunmak amacı ile 2007 yılında Coşkun ÖZKAN tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin en önemli ve en güvenilir müzayede firmaları arasında yer alan Ares Antik Müzayede, 60 günde bir Çırağan Sarayı’nda salon müzayede ve ayda dört adet online müzayede düzenlemektedir. 

Müzayedelerde satışa sunulacak olan sanat eserleri önceden kendi alanında uzman olan kişiler tarafından incelenerek akabinde satışa sunulmaktadır. Ayrıca müzayedelere girecek ve satışa sunulacak olan tüm eserler Topkapı Sarayı Müzesi, Ayasofya Müzesi, Yıldız Sarayı Müzesi, İslam Eserleri Müzesi ve Askeri Müze uzmanları tarafından incelenerek eserlerin satış işlemlerinin yapılması için uzmanlardan izin alınmaktadır. 

Ülkemizde en çok sayıda ve en zengin sanat eseri çeşitliliği ile eserleri satışa sunan Ares Antik Müzayede, en çok koleksiyonere ulaşan iletişim ağına sahiptir. Yurt içinde ve yurt dışında nadir eserleri sanatseverlerin değerli koleksiyonlarına dahil edebilmesi için üstün bir ekspertiz hizmeti de vermektedir. 

Ares Antik Müzayede hazırladığı eşsiz katalogları ve Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği müzayedeler ile sanatseverleri koleksiyonlarla ve nadir eserlerle buluşturmaktadır. Saray bölümünde tarihi alan içindeki galerimizde, güler yüzlü ekibimiz ile sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz.